Prevencia na vandrovke v T-Systems Slovakia

Tentokrát @T-Systems Slovakia. Sme presvedčení, že prevencie bolesti chrbta nieje nikdy dosť a pôjdeme všade tam kam nás zavolajú, zadarmo a radi. Sme presvedčení, že väčšina ľudí je rozumná a vie sa poučiť z chýb iných a nečakajú na svoju vlastnú skúsenosť. Sme radi, že vieme túto skúsenosť, boľavú skúsenosť povedať tým, ktorí to potrebujú – všetkým! Športovci, sedavci, domostavači, záhrado-obrábači, opatrovatelia druhých, mladí, starší, z lavíc skrútené deti školopovinné i neškolopovinné a všetky druhy človeka dnešného (pozn. redakcie: Homo sedaccus :), ktorého ničí málo, resp. veľa pohybu a pretaženie svalového aparátu.

Oliver z Dajsadokopy.sk a MUDr. Kollová z EndoClinic Košice zdieľajú svoje. Oliver hovoril o svojom životnom štýle – sedavom zamestnaní, ktoré sa snažil vyvážiť šporotom (beh, posilka..). Už teraz vie povedať, že to nerobil úplne správne a zistil, že preťaženie zo zamestnania umocňoval zlou technikou a preháňaním v športe. Bolesť ho zmenila, teda aspoň v niečom :).  MUDr. Kollová perfektne doplnila štatistiky a ľudsky vysvetlila častokrát pre nás – ľudí dnešného druhu nezrozumiteľnú reč medicíny.

Je čas! Je najvyšší čas brať svoje telo ako svoje bohatstvo a nástroj pre život. Nesprávajme sa k nemu cudzo a čičíkajme ho uvoľnením a posilujme ho pohybom, správne a premyslene. Držíme Vám palce!

Ak náhodou chcete, aby sme prišli, tak napíšte volajte , prídeme, aj na kraj sveta.

želáme krásny deň plný zdravého pohybu!

2 komentáre na “Prevencia na vandrovke v T-Systems Slovakia

  1. Gitka Odpovedať

    Dobrý večer, roky som si myslela, že niečo rozchodím alebo rozpohybujem. Ako mladá študentka som sa venovala atletike a gymnastike. Do 3é rokov som lyžovala a venovala sa aerobiku. Ešte v 3é rokoch som mala váhu 54 kg, dnes 62 kg, pri výške 164 cm. Od 25 rokov som mala krátkodobé problémy s chrbticou. Dnes som ma úrade práce a nie že by som mala takú bolesť, že nevydržím, ale rýchlo sa unavím a neskutočne ma bolia nohy od prstov po stred chodidla. Mám ortopedické vložky, o 2 čísla väčšie topánky na úplne nízkom opätku , a pritom niekedy aj po pol hodine pešo je mi do plaču. Mám jediné ružové tenké botasky, v ktorých som cvičila zumbu, jedine v tých zvládnem aj 18 km. Už som vyskúšala skoro všetko, čo je finančne dostupné. Už neviem, či sa mám hýbať ešte viac alebo oveľa menej. Ako jednotlivec sa asi nemôžem dostať na vašu prezentáciu, či ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *