Na úvodnej hodine sa zoznamujeme s Vašim stavom. Vyhodnotíme si  “ako na Vás” . V tomto kroku Vás oboznámime s kontraproduktívnými pohybmi, a dohodneme detaily pri riešení problému a ďalší postup. Zaujímajú nás aj banálne veci ako Váš životný štýl, pohybové aktivity, životné záťaže. Obzrieme si Vás v stoji, prípadne v chôdzi. Ideálne je ak máte oblečený odev, ktorý je elastický. Cvičí sa v hrubších ponožkách.

Následne pristupujeme k vysvetleniu základných princípov cvičenia. Je extrémne dôležité obsiahnuť správne princípy cvičenia. Osobne som sa presvedčil, že nieje inštruktor ako inštruktor. Viacerí radi učia “youtube” štýl, volám to baleťácke cvičenie: zdvihni nôžku, potiahni lanko, nádych a možno výdych….no pre nás je nevyhovujúce. U nás si dáme záležať na detailoch a kvalite.

Žijeme v usedenej dobe. Bez správnej kompenzácie nám sedavý životný štýl pomaly ale isto degraduje našu postúru, určité svalové partie preťažuje a iné naopak oslabuje. Takto (ne)funkčné telo je odkázané na nesprávnu biomechaniku a tá pomaly ale isto spôsobuje útlak medzistavcových platničiek. Tie postupne viac a viac utlačené začínajú “vyskakovať” mimo svoj priestor a dotýkať sa nervov, cez ktoré sa bolesť šíri do ďalej.

Cvičenie je určené pre všetkých, deti, športovcov, starších, bielych, modrých…. Nieje to najzábavnejšie cvičenie, no je efektívne. Výsledok však záleží na samotných klientoch. V akútnom stave sa cvičí podľa možností každé 4-5 hodín po 5-10 minút.

Všetky výhovorky musia ísť bokom. V prvom mesiaci je nutné dodržať disciplínu a cvičiť v tomto nastavení aj pri zlepšení stavu. Je nám ľúto niekoľkých prípadov, ktoré sa po zlepšení vrátili do svojho štandardného nastavenia a nevyplatilo sa…

Rátajte zhruba 5 cvičení pre osvojenie si zostavy, mnoho ľudí pokračuje aj ďalej. Neskôr niektorí prechádzajú do skupinového cvičenia.